WinEdukacja by Republika Wina – znajdź swoją edukacyjną ścieżkę

Udostępnij ten post

Świadome poznawanie winnego świata budzi w Tobie coraz większe zainteresowanie? Dobrze już wiesz, że to coś więcej niż tylko eleganckie machanie kieliszkiem i różne degustacyjne techniki z wypluwaniem wina włącznie. Chcesz pójść dalej i szukasz ciekawej edukacyjnej drogi?

To najlepszy moment, byś poznał(a) markę edukacyjną „WinEdukacja by Republika Wina”. Jej misją jest edukacja winiarska i szerzenie kultury picia wina w Polsce – a więc jesteś w domu!

Znajdź swoją edukacyjną ścieżkę!

Jest w czym wybierać m.in. kursy winiarskie, webinary o winie, a nawet kurs e-learningowy dopasowany do Twojego poziomu zaawansowania. Otrzymasz praktyczne narzędzia, to tego by rozwijać swoją winiarską wiedzę. Warto dodać, że merytoryczną pieczę nad całością sprawuje zespół Republiki Wina na czele z Szymonem Milonasem. 

Niezależnie od tego czy dopiero zaczynasz winną przygodę, czy już regularnie odwiedzasz różne branżowe degustacje i znasz świetne winiarskie miejscówki – znajdziesz tu dopasowaną pod siebie ścieżkę. Rozciąga się ona od poziomu podstawowego po zaawansowany, a w centrum jej uwagi są Twoje preferencje i zainteresowania. 

Certyfikowane kursy winiarskie oraz autorski program „Wino od podstaw” 

Republika Wina od 8 lat specjalizuje się również w prowadzeniu kursów WSET – z ramienia największej i najstarszej szkoły wiedzy winiarskiej na świecie z siedzibą w Londynie (Wine and Spirit Education Trust). Kursy WSET są oferowane w 15 językach, w 70 krajach na całym świecie, co roku ponad 100 000 kandydatów przystępuje do specjalistycznych egzaminów winiarskich.

Dyplomy WSET są najbardziej rozpoznawalne i uznawane w branży winiarskiej i gastronomicznej na całym świecie. Edukatorzy wraz z Szymonem Milonasem, to nie tylko wyspecjalizowani sommelierzy, ale przede wszystkim pasjonaci winiarscy, z szerokim doświadczeniem w różnych strefach branży winiarskiej (import, handel detaliczny i HORECA, prowadzenie wine barów).

Mogą pochwalić się już przeszkoleniem ponad 2000 osób, przy wskaźniku zdawalności egzaminów WSET przekraczającym 95%. Z naszego grona kurs WSET 3 ukończyli tu zarówno Robert, jak i Wojtek, który poszedł jeszcze dalej i zdobył dyplom WSET Diploma już w Austrii.

Na czym polega tajemnicy kurs WSET?

Kurs jest prowadzony przez Republikę Wina na trzech poziomach:

  • WSET 1 to najlepszy wybór dla początkujących. Poznasz na nim podstawowe tajniki sztuki winiarskiej: jak rozpoznawać podstawowe rodzaje trunku oraz  w jaki sposób łączyć wina i potrawy. Jednak nie samą teorią żyje winny entuzjasta, dlatego nie ominą Cię również aspekty praktyczne i degustacja 22 win. Są to idealne lekcje dla entuzjastów oraz początkujących w świecie, branży winiarskiej lub gastronomicznej.
  • WSET 2 to obowiązkowa propozycja dla profesjonalistów. Swoje miejsce znajdą tu zaprawieni w bojach praktycy, ale i branżowy personel, który chce nauczyć się sprawnie zarządzać kartą win i asortymentem sklepu, wine bar. Jeśli jesteś pasjonatem, dzięki temu poziomowi poczujesz się pewnie w większości sytuacji związanych z wybieraniem, dobieraniem i smakowaniem wina. W trakcie 20 godzin wspólnej nauki przetestujesz 40 win, a etykiety w sklepie lub u importera nie będą już miały przed Tobą żadnych tajemnic.
  • WSET 3 to najbardziej rozbudowany i najtrudniejszy kurs winiarski dostępny w Polsce. Stanowi wyzwanie, z którym warto się zmierzyć, aby sprawdzić swoje umiejętności. Tu opanujesz degustację w ciemno do perfekcji. 

Brzmi zachęcająco? Zatem najważniejsza informacja – najbliższa edycja weekendowa w Warszawie rusza już 15 kwietnia!

Aktualne terminy kursów WSET oraz więcej szczegółów o programie każdego z nich znajdziesz na stronie: https://republikawina.pl/kursy-wset,p22.html 

Wine Scholar Guild

Republika Wina od dwóch lat jest też akredytowanym przedstawicielem Wine Scholar Guild. Wine Scholar Guild to sieć placówek edukacyjnych w 30 krajach na 5 kontynentach z siedzibą w Waszyngtonie. Jej renoma porównywalna jest z innymi międzynarodowymi szkołami jak WSET (The Wine & Spirit Education Trust) czy CMS (The Court of Master Sommeliers).

W ramach tego programu znajdziesz trzy kursy, których ukończenie oznacza otrzymanie uznawanej, międzynarodowej certyfikacji:

  • French Wine Scholar,
  • Spanish Wine Scholar,
  • jesienią 2023 planowany jest Italian Wine Scholar.

Najbliższy prowadzony kurs z serii WSG to Spanish Wine Scholar, który rozpoczyna się już 24 kwietnia! 

Kurs jest dla wszystkich, czyli zarówno dla osób, które profesjonalnie zajmują się winem, jedzeniem i kulturą hiszpańską, ale i dla prawdziwych pasjonatów kultury iberyjskiej. 

W trakcie zajęć wnikliwie poznasz wszystkie winiarskie regiony Hiszpanii. Dowiesz się, jaki wpływ na każdy z nich miała historia, klimat oraz techniki winifikacji. Dodatkowo spróbujesz 60 win i otrzymasz roczny dostęp do platformy e-learningowej. 

Wino od podstaw

To kurs, na którym wszystkie pytania są dozwolone! Nie musisz się wstydzić tego, że nie wiesz, czy Chardonnay to region czy szczep wina. Nie musisz wiedzieć, jak powstają wina różowe oraz co oznaczają enigmatyczne oznaczenia DOC, IGP czy Superiore – umieszczone na etykietach win. Nie musisz również wiedzieć czym są: apelacja, taniny, ciało lub jak określać kwasowość. Jedynie czego potrzebujesz, to chęć poszerzenia swoich horyzontów i ciekawość.

Najbliższe dostępne terminy: https://republikawina.pl/kurs-wino-od-podstaw,p32.html

Wychodzi na to, że wiedza podana jest na tacy, teraz to już tylko od Ciebie zależy, czy dopuścisz do głosu swojego winnego, edukacyjnego bakcyla. A pamiętaj, że każdy powód jest dobry, by się rozwijać i porządkować swoje kwalifikacje i hobby.


Mamy też dla Was świetną wiadomość – wpisując podczas zapisów kod „Enostrada5″ otrzymacie 5% rabat na najbliższe kursy WSET 3 (start 15 kwietnia) i Spanish Wine Scholar (start 24 kwietnia).


Materiał sponsorowany, powstał we współpracy z Republiką Wina.