Spanish Wine Scholar – chwyć byka za rogi

Udostępnij ten post

To żadna tajemnica, że Polacy kochają nie tylko hiszpańskie „słońce”, ale i wina. Nie dziwi więc fakt, że na naszym rodzimym rynku wielu importerów, sklepy specjalistyczne czy restauracje starają się wykorzystywać to zainteresowanie i przełożyć je na sprzedaż.

Materiał sponsorowany, powstał we współpracy z Republiką Wina.

Wiedza zawsze się obroni

Nie jest to jednak takie proste. Przede wszystkim winiarska świadomość naszych rodaków rośnie. Nie wystarczy już zabłysnąć przed klientem stwierdzeniem, że Półwysep Iberyjski to kraina mocnych, beczkowych win. Taka informacja nie dość, że wyjątkowo uproszczona, to w dodatku mało kogo przekona, aby bezrefleksyjnie kupić czy zamówić wino. Nas by nie przekonała na pewno, a Was? 

Zawsze lepsze wrażenie zrobi osoba, która będzie potrafiła podzielić się swoją pasją do wina i przekonać nas, że warto je poznać. I tu niezwykle pomocny staje się tzw. storyteller, który o hiszpańskim winie będzie potrafił opowiedzieć wiele ciekawostek, przy tym wykaże się swoją kompetencją i wiedzą – a co najważniejsze sprawi, że oczarowany historią klient wróci po więcej, bo będzie chciał odkrywać winną Hiszpanię dalej.

Jeśli więc czujesz niedostatek wiedzy na temat hiszpańskich win, chciał(a)byś podnieść swoje umiejętności, zaoferować możliwości rozwoju dla swoich pracowników, albo po prostu zwyczajnie kochasz wina z tego krańca Europy, to mamy dla Ciebie ciekawą podpowiedź, gdzie zdobywać taką wiedzę.

WinEdukacja by Republika Wina organizuje kurs Spanish Wine Scholar. Jest to program edukacyjny z ramienia szkoły Wine Scholar Guild, czyli najbardziej zaawansowany i kompleksowy kurs certyfikacyjny właśnie o winach hiszpańskich.

Warto dodać, że Wine Scholar Guild, to sieć placówek edukacyjnych znajdujących się w 30 krajach na 5 kontynentach (z siedzibą w Waszyngtonie). Jej renoma porównywalna jest z innymi międzynarodowymi szkołami, takimi jak WSET (The Wine & Spirit Education Trust) czy CMS (The Court of Master Sommeliers).

Sam program kursu stworzony został przez Ricka Fishera – specjalistę od win hiszpańskich i gorliwego propagatora kultury iberyjskiej na świecie.

Dla kogo?

Kurs jest dla wszystkich profesjonalnie zajmujących się na co dzień, związanych z winem, jedzeniem i kulturą hiszpańską oraz prawdziwych pasjonatów kultury iberyjskiej.

W trakcie zajęć wnikliwie poznasz wszystkie winiarskie regiony Hiszpanii: Green Spain, “Duero” – Castilla y León, La Rioja & Ebro River Valley, Cataluña, Mediterranean Coast & Meseta, Andalucia & Islands. Dowiesz się, jaki wpływ na każdy z nich miała historia, klimat oraz techniki winifikacji.

Dodatkowo spróbujesz 60 win i otrzymasz roczny dostęp do platformy e-learningowej.

Kurs po zdanym egzaminie zwieńczy międzynarodowy certyfikat Spanish Wine ScholarTM. 

Certyfikat Spanish Wine Scholar będzie nie tylko wspaniałym uzupełnieniem Twojego resume, ale również elementem wyróżniającym Cię w branży winiarskiej.

Czas trwania kursu to łącznie 8 spotkań (po 3 godz.) zakończonych egzaminem.

Nie trać czasu – kurs zaczyna się już 24 kwietnia!


Mamy też dla Was świetną wiadomość – wpisując podczas zapisów kod „Enostrada5″ otrzymacie 5% rabatu na kurs Spanish Wine Scholar.


Cena: 4300 zł (możliwość płatności ratalnej).

Szczegóły i zapisy: https://republikawina.pl/kurs-spanish-wine-scholar,p29.html

Masz więcej pytań?

Napisz: wset@republikawina.pl

Zadzwoń: 694 629 260

Cały harmonogram: 

KWIECIEŃ: 24 (17:30-20:30)

MAJ: 4, 8, 15, 22, 29 (17:30-20:30)

CZERWIEC: 5, 12 (17:30-20:30)

SESJA Q&A: 19 czerwca

EGZAMIN: 26 czerwca